reklama

Nech žije "kleptoval"!

Nech už rozhodovanie o eurovale dopadne akokoľvek, skrátka či už ho schvália v utorok, v stredu alebo vo štvrtok, jeho priebeh jasne dokazuje ako absurdná dokáže byť demokracia alá EÚ.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Tzv. zástupcom verejnosti kdesi v hlavnom meste Spojených Štátov Európskych jedného dňa prišla na um zaujímavá myšlienka. Vlastne to ani nebolo tak celkom z ich hlavy, trocha si nechali poradiť od kolegov, zástupcov finančného sektora. Išlo o to vytvoriť mechanizmus, tzv. „kleptoval“, pomocou ktorého by sa verejnosť pravidelne skladala na straty, ktoré finančníci napriek všetkej snahe a odbornosti občas vytvoria. Nápad to bol naozaj skvelý. Veď sa aj tzv. zástupcom verejnosti hneď od začiatku pozdával. Len sa báli, že by s tým verejnosť, ktorú by kleptoval de facto okrádal, za istých okolností nemusela súhlasiť. A tak vymysleli plán, ako verejnosti čo najlepšie vysvetliť, že ak by ju neokrádal kleptoval, mohol by ju ešte viac okrádať niekto iný, alebo by sa mohli napr. úplne vypariť peniaze alebo by sa mohli úplne vypariť oceány alebo by mohli nedajbože nastať aj oveľa horšie nehostinné scenáre. A tak sa našla zhoda. Každému (skoro) bolo časom jasné, že kleptoval je nevyhnutný a že by veru bez neho bolo v Spojených Štátoch i mimo nich zle nedobre.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Len zopár pomätencom malo tú drzosť o kleptovale pochybovať ba dokonca sa pokúšali blokovať jeho schválenie. Navyše si dovolili zavádzať verejnosť, vraj nechať sa okrádať nie je dobré a vraj budú finančníci po schválení kleptovalu ešte menej opatrní a že budú vytvárať ešte väčšie straty a podobné nezmysly. Našťastie takýchto bláznov nebolo veľa a väčšina verejnosti i jej tzv. zástupcov už dávno pochopila dôležitosť kleptovalu. Jeho schválenie tak bolo viac menej isté. Avšak pre istotu, ak by náhodou kleptoval predsa len schválený nebol, napríklad v prípade, že by sa niektorí nezbedníci, ktorí boli v skutočnosti za, rozhodli pre zábavu hlasovať proti, dohodli sa, že budú o ňom hlasovať dovtedy, kým ho neschvália. Takáto možnosť sa totiž zdala byť najmenej riskantná, najviac európska, najviac solidárna a hlavne najviac demokratická.

Tomáš Sedliačik

Tomáš Sedliačik

Bloger 
  • Počet článkov:  56
  •  | 
  • Páči sa:  379x

Snažím sa hľadať pravdu a lepšie pochopiť svet a hoci sa to dnes, kedy majú mnohí doslova patent na rozum, veľmi nenosí, nemám problém priznať, že niečo neviem. Je to nevyhnutná podmienka na to, aby sme sa neuspokojili s polopravdami a fabuláciami, ale pokračovali v hľadaní odpovedí na doposiaľ nezodpovedané otázky. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

86 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu