Prestaňme kŕmiť gorilu!

Autor: Tomáš Sedliačik | 11.2.2012 o 0:44 | (upravené 11.2.2012 o 1:07) Karma článku: 6,75 | Prečítané:  1019x

Základným rysom demokracie je prideliť každému občanovi spravidla jeden hlas, rovnocenný s hlasom ktoréhokoľvek iného občana. Základným rysom kapitalizmu je prideliť každému občanovi taký počet hlasov, ktorý je priamo úmerný objemu jeho kapitálu. Ak zladíte oba systémy, bude hlas občana determinovaný akousi zmesov oboch pravidiel. A hoci sa takto vzniknutá spoločnosť môže navonok tváriť ako demokratická, v pozadí si budú spokojne žiť gorily rôzneho druhu.

V takýchto podmienkach, žiaľ, ak sa chcú občania zbaviť goríl demokratickou cestou, väčšinou ťahajú za kratší koniec, nakoľko gorilí hlas výrazne prevyšuje hlas občana. Azda najlepšou zbraňou proti gorilám je: prestať ich kŕmiť! V kapitalistickej spoločnosti sa občania jednoducho musia naučiť využívať hlas svojho kapitálu, a to tak, že zmenia svoje nákupné návyky... v tomto prípade spôsobom, aby tým oslabili kapitálové zázemie goríl. Skrátka a jasne, ak chcete bojovať proti gorilám, hlavne si od nich nič nekupujte!

Týmto by som chcel vyzvať všetkých občanov, aby využili silu svojho vlastného kapitálu  a podporili protestujúcich spoluobčanov na námestiach tým, že prestanú nakupovať akékoľvek výrobky či služby od spoločností patriacich do portfólia v súčasnosti asi najznámejšej gorily.

Ak sa teda v najbližšej dobe vyberiete do lekárne, alebo stávkovať, alebo založiť si účet do banky, porozmýšľajte najprv, ktorú gorilu sa práve chystáte nakŕmiť a zvážte prosím svoje rozhodnutie!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?